Oto Servis Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Araç arızaları birçok farklı nedenden kendini gösterebilmektedir. Arıza durumlarında kişilerin kendi başlarına yaptıkları işlemler araca büyük zararlar verebilir. Bu durumda aynı zamanda yapılan işlemin garantisi olmadığını ve daha büyük arızalarla karşılaşabileceğinizi kabul etmiş olursunuz. Oto servisler arıza konularında her zaman başvurulması gereken yerlerdir. Aracınızın en iyi hali için arızalanmalarda oto servisleri tercih etmelisiniz. Oto servis seçerken nelere dikkat edilmeli sizler için bu yazımızda derledik.

Oto servis çalışanlarının profesyonel kişilerden oluşması gerekmektedir. Marka model üzerinde çalışmış kişilerin yer alması servis seçerken önemli durumlardan biridir.

Servis içerisinde aracın arıza tespitinden itibaren yapılacak olan tüm işlemler için araç sahibi bilgilendirilmelidir. Bu işlem bir prosedür olarak oto servislerin yapması gereken bir işlemdir. Müşteri bilgilendirilmeli ve yapılacak işlemlerin kabulü sağlanmalıdır.

Araç arızasının kaynağı olan yedek parçaların servis içerisinde yer olması oto servis seçerken önemlidir.  Oto servis ekipmanlarının bu noktada tam olması gerekmektedir. Yedek parçalardan birinin olmaması halinde oto servis tarafından orijinal yedek parça temini yapılması sağlanmalıdır.

Yedek parça temin edecek olan oto servisin bu süreyi en hızlı şekilde halletmesi gerekmektedir. Temin süreci boyunca aracın serviste bekletilmesi istenilen bir durum değildir. Oto servis seçerken temin etme süresi hakkında bilgi almanız gerekmektedir.

Araç bakım işlemlerinde oto servis tarafından garanti sağlanması gerekmektedir.

Sistematik konular dışında çalışan kişilerin davranışları ve müşterilere karşı olan bilgilendirici tutumu oto servis seçerken önemlidir.

Araç üzerinde yapılacak herhangi bir işlem garanti kapsamını bozabilir. Oto servis seçerken aracın garanti kapsamının bozulmadan işlemlerinin yapılmasının teminatının verilmesi gerekmektedir.

Oto mobil servis, araçlarınızın periyodik bakım zamanlarının gelmesi halinde bakım işlemini, gerekli donanım ve sertifikalı kişiler tarafından aracın bulunduğu noktaya gelerek yapılması işlemidir. Bu noktada alınacak hizmetin mobil oto servis tarafından iyi bir şekilde verilmesi ve müşteriye tam bilgi verilmesi sağlanmalıdır. Aracınıza yapılacak olan tüm işlemlerin tarafınıza iletilmesi oto servis seçerken oldukça önemli bir durumdur.

Mobil oto servis fiyat al seçeneği ile sunulmalıdır. Oto servis seçerken mobil servis sistemlerini en iyi şekilde sağlanması için fiyat bilgisini ön bilgi olarak sizlere verilmesi gerekmektedir.

Servis seçimlerde yetkili ya da özel servis seçimi yapabilirsiniz. Aracınızın arıza durumuna göre yetkili servisler sizlere araç marka durumlarına göre servis imkânı sunmaktadır. Ancak fiyat açısından özel oto servislere göre daha farklı fiyatlandırmalar sunulmaktadır.

Oto servis seçerken adresinize yakın olması sizler için daha iyi bir servis süreci sunacaktır.

Araç sorununa göre oto servis tarafından sunulan onarım ve oto servis bakım işlemlerinin içerik ve maliyet faturalandırmaları, servis güvenilirliği doğru orantılı olması gerekmektedir.

Oto servis İstanbul ve çevresinde olması durumunda bölgeye göre farklı hizmet bedelleri sunulmasına neden olacaktır.