BMW, özel bir “M” modeli üretebilir

BMW, özel bir

M Patronu Markus Flasch’ten önemli açıklamalar geldi.

BMW’nin performanslı M kanadı, Mercedes-AMG ile olan rekabeti kızdırmaya hazırlanıyor. İddialara göre sadece M markası taşıyacak bir model üzerinde çalışan firma, F1 motorlu ONE ile yarışacak. M’e özel bu model, şimdiye kadar performans odaklı ekibin ürettiği tüm modellerden daha nadir olacak. Şimdilik bu iddialar resmiyete kavuşmamış olsa da BMW M patronundan söylentileri doğrulayacak ipuçları geldi.

Auto Express’e konuşan Markus Flasch, bu M modeli ile ilgili şu ifadeleri kullandı: “Özel M modellerini üretmeyi düşünebiliriz. Ben fikri beğeniyorum ve yakın zamanda bu konuyla ilgili bir şey yapmak niyetindeyim”. Flasch, aracın mutlaka ortadan motorlu bir süper otomobil olmak zorunda olmadığını ifade ederken, tasarımının çarpıcı olması gerektiğini de vurgulamış.

Gallery: BMW Vision M Next Konsepti

BMW Vision M Next Konsepti

27 Fotoğraflar

BMW Vision M Next Konsepti

BMW Vision M Next Konsepti

BMW Vision M Next Konsepti

BMW Vision M Next Konsepti

BMW Vision M Next Konsepti

BMW Vision M Next Konsepti
+
BMW Vision M Next Konsepti

Aracın yukarıda görebileceğiniz Vision M Next konseptine benzeyebileceğini belirten yönetici, “SUV olabilir mi?” sorusuna ise şu şekilde cevap vermiş: “Bilmiyorum.. Aslında biliyorum fakat şimdilik size söylemeyeceğim”. Tabi ki bu ifadeler M kanadının şimdiden bir prototip ürettiğine işaret ediyor olabilir. Üretim versiyonlarını 2021 yılında bile görebiliriz.

Bunu da oku

m sport bmw 5 serisi casus M Sport donanımlı BMW 5 Serisi objektiflere takıldı

bmw m8 gran coupe uretim BMW M8 Gran Coupe üretimi başladı

elektrikli bmw i7 casus Elektrikli BMW i7 ilk kez görüntülendi

audi ceosu aciklandi Eski BMW patronu Audi’nin başına geçti

Markus Flasch, LA Otomobil Fuarı’nda elektrikli bir M modelinin de yakın zamanda tanıtılacağının sinyallerini vermiş. Aracın geçtiğimiz aylarda tanıtılan Vision M gibi hibrit bir model olmayacağı söyleniyor. Hatırlarsanız bu elektrikli hibrit konsept toplamda 600 beygir gücü üretebiliyor, 0-100 km/sa hızlanmasını sadece 3 saniyede tamamlayabiliyordu.

Özel M versiyonunun Vision M gibi hibrit bir yapıya sahip olup olmayacağı da gizemini korkuyor. Öte yandan önümüzdeki ayların BMW’nin performans kanadı için oldukça hareketli geçeceği ortada.